ABD’de eşbaşkanlık dönemi mi başlıyor?
ABD’de eşbaşkanlık dönemi mi başlıyor?

Beyaz Saray internet sitesindeki yönetim şemasının gösterildiği sayfada, önceki başkanlardan farklı olarak Biden Yönetimi ifadesi yerine Biden-Harris yönetimi ifadesi kullanılması “eşbaşkanlık” değerlendirmesine sebep oldu.
 

ABD’ye uyarı: Bu adımın karşılığı olur

BIDEN -HARRIS YÖNETİMİ

Beyaz Saray’ın resmi internet sitesi WhiteHouse.gov’un ‘yönetim’ sayfasında dikkat çeken bir değişiklik yapıldı. Obama ve Trump döneminden farklı olarak, sayfada ‘Biden Yönetimi’ ifadesi yerine ‘Biden-Harris Yönetimi’ ifadesi kullanıldı. Beyaz Saray’ın ana Twitter sayfasında da aynı durum göze çarpıyor. Sayfanın bilgi kısmında “Welcome Biden-Harris White House” ifadesi yer alıyor.
 

Biden’dan tarihe geçen adım! ABD tarihinde ilk kez bir Müslüman aday gösterildi

ABD KOLTUĞUNUN VARİSİ

Daha önce ABD medyasında hükümet çalışanlarına tüm kamusal iletişimlerde “Biden-Harris yönetimine” atıfta bulunmaları talimatını veren bir rapor olduğu iddiaları yer almıştı. Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in gelecekte ABD Başkanlık koltuğunun en önemli varisi olduğu tartışılırken, ABD’nin aşılama kampanyasında 100 milyon doza ulaşma başarısını kutlayan Joe Biden Beyaz Saray’da ulusa sesleniş konuşması yapmış, Harris için “Başkan” gafına imza atmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz